ОӘК: “Spotlight 4” Ваулина, Ж. Дули, Подоляка, Быкова Н. “Просвещение”, 2014.
Сабақ түрі: қорытындылау.
Ақпараттық-технологиялық ресурстар: интерактивті тақта, аудио-қосымша (ДК), мультимедиялық презентация лексикалық материал.
Сабақтың мақсаты:

Білім жетілдіру коммуникативтік құзыретіне негізінде оқушылардың қалыптасқан лексикалық дағдыларын зерттелетін тақырып бойынша қалыптастыру, іскерліктер және дағдылар, ауызша және жазбаша сөйлеу қамтамасыз ету, бекіту, лексикалық тақырып бойынша материалдар үшін жағдай жасау, қолдану білімін қалыптастыру, грамматикалық дағдыларды пайдалану осы қарапайым уақыт ауызша және жазбаша сөйлеу;
Дамытушылық: қызығушылығын дамыту ағылшын және татар тілдерінің қалыптасуына ықпал анықтамалық сөздіктермен жұмыс жүргізу, психологиялық процестер(синтез, талдау), логика;
Тәрбиелілік: оқушылардың қарым-қатынас мәдениетін дамытуға ықпал етеді қажеттіліктері мен қабілетін, ынтымақтастық.
Педагогикалық технологиялар: проблемалық оқыту, АКТ, коммуникативтік оқыту, құзыреттілік, әрекеттік тәсіл, жұптық жұмыс, диалог культур.
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі. Дайындығын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығы.
Мұғалім: Исәнмесез! Хәерле көн!
T: Hello, boys and girls. I ‘ m glad to meet you. How are you? Let ‘ s begin our lesson. What date is it today? What day of the week? What season is it now? What is the weather like? Today we have an unusual lesson. We ‘ ll speak in three languages: English, Tatar and Russian.
2. Мотивация. Кездесу ұйымдастырды.
T: Now look at students the screen. Here you can see some pictures. Try to guess what we will speak about today? (baker, greengrocer, mechanic, postman, waiter, nurse). You are right. The topic of our lesson is Jobs.
3. Кезең өзектендіру және сыналатын оқу әрекеті
T: You can see 3 persons on the screen. Alsu is from Kazan. Jone is from America. Peter is from Moscow. Tell how they introduce themselves:

– здороваются Hello. Nice to meet you.
– Ұсынылады My name is____
– біледі, бір-бірінен қалай ісі How are you?
– тілек құрметті HAVE A NICE DAY
– мезгілімен қоштасып. Bye/ See you.
3. Білімді өзектендіру. Теманы ныгыту.

а). Укучылар, экранга игътибар белән карагыз. Бу ребусларда нинди сүзләр качкан?
(Ребуслар чишү.Сүзләр: сатучы, очучы,табиб,сыер савучы,тәрбияче).

– Димәк, бүген нинди теманы кабатлыйбыз?

– Әйе, һөнәрләр темасын кабатлыйбыз.

Сез тагын нинди һөнәрләр исемнәрен беләсез? (тәрбияче, чәчтарашчы,… )
б).Рәсемнәргә карагыз.(Экранда рәсемнәр) (5 мин)

– Бу кім?

– Бу табиб.

– Табиб нишли?

– Табиб дәвалый.

– Табиб кемнәрне дәвалый?

– Табиб кешеләрне дәвалый.

(… чәчтарашчы, төзүче, машина йөртүче, пешерүче)

T: As you guess the topic of our lesson is Jobs. Now answer my questions:

Who writes poems? (4 мин)

Who bakes bread?

Who helps sick people?sick animals?

Who makes people laugh?

Who serves people food and drinks?

Who sells fruit and vegetables?
T: Right you are. Look at the blackboard and and find the names of the jobs:

-corodt doctor
– stpoman postman
– liponceman policeman
– nesur nurse
-eabkr baker
– tve vet
– cnichftm mechanic
– wraeti waiter
T: Thanks for a good job. Now look at the blackboard. Match the words and the sentences (интерактивті тақта) (2 мин)

He protects people. a policeman
He brings letters and newspapers. a postman
She serves food and drinks. a waiter
She teaches students a teacher
He fixes cars a mechanic
She sells fruit and vegetables a greengrocer
T: I see you can make dialogues very well. Now please interview each other according to the model (p.28 ex.3) жұмыс Істейді оқулығымен.

Раздаю карточка (2 мин)

A:

What are you?

Where do you work?

What do you do?

B:

I ‘ m a postman

At a post office

I take letters to people houses.

-Балалар, ә сезнең әти-әниләрегез кайда һәм кемнәр булып эшлиләр?

4. Динамикалық пауза (гимназиясындағы сергіту сәті)

Head and shoulders, knees and toes,
Knees and toes, knees and toes!
Head and shoulders, knees and toes,
Eyes, ears, mouth and nose! (1 мин)

5. Кезең құру жобасын шығу қиындық
T: Listen to the tape recorder, guess what these people are and fill in the table;
Jobs: teacher,nurse,mechanic,baker,postman,doctor.waiter.pilot
Karen
James

Mark

Jane

Andy

mechanic

Sarah

Sarah: Look, that ‘s Karen’dad’ s over there!
Andy: What the pilot?
Sarah: No, silly! I mean that man in front of the hospital. He ‘ s a doctor!
Andy: Really? I think James’ dad works there, too. He ‘ s a nurse.
Sarah: No, James’ dad is a teacher at my school … and Mark’s dad is a pilot!
Andy: Wow, is he? You know a lot about every& body’s dad,
Sarah! So what about Jane then? What does her dad do?
Sarah: Errm … I think he ‘ s … errm … a postman?
Andy: Wrong!! He ‘ s a waiter! He works in that café over there!
Sarah: OK OK! I don ‘ t know everything! So tell me, what does your dad do, Andy?
Andy: Oh, my dad’s a mechanic. What about yours, Sarah?
Sarah: My dad’s a baker. I ‘ m going to see him now. Come on let ‘ s go together and we can have a cake! …
6. Іске асыру кезеңі салынған жоба
T: We have a guest today. He is from English speaking country. Meet him.

– Бүген безгә Америкадан Майк исемле язучы килде. Аның сезгә нәрсәдер әйтәсе килә. Ләкин к-сі татарча белми. Кім тәрҗемәче була? (тақтаға шығып, Майк және аудармашы. Майк ағылшын тілінде сөйлейді деп қалайды кітап жазып, белгілі адамдар туралы Татарстан. Сұрайды оқушы балаға көмектесу). Аудармашы аударады ағылшын тілі татар тілі.

Т: ол ұсынады.
Р1: Менің атым Майк. Мен Америка.Маған кітап туралы атақты татар. Менің үшін сен маған көмектесті.
(Periodic: менің Mic ислам. Мин сезгә American Child. Мин Татарстан ядро keller Trend жиынтығы язам. Хаа булышасызмы?).

Сезнең Ash өй: ядро keller үрдісі мәгълүмат де бург.
Укучылар төркемнәрдә эшлиләр. Һәр төркем Sport Trend кечкенә ген мәтін төзи. (Рудольф Нуриев-биюче, Федор Ален-жырчы, Гульнара Гала-sets-йөгерешче, Габдылла – шагыйрь.).

У1: Abdul емес 1886нчы жолында Tatarstan, Кушлавыч ан. К кечкенәдән әтисез һәм әнисез Khan.Г.Емес зурлар өчен шигырьләр язган. Баллард өйчен шигырьләр дә күп, әкиятләр, әкиятләр-Памела язган. Мин аның шигырьләрен беләм.

“Мен тел, және жетілген тел,
Әткәм-әнкәмнең теле.
Әкем күп нәрсә Блед
Қарағанда тел аркылы”.

Р2;Ғабдулла Тукай-атақты татар ақыны және жазушы. Ол ауылында дүниеге келген Kushlavich Татарстанда. Жоқ әкесі мен анасының. Көптеген танымал өлең мен ертегілер балалар мен ересектер үшін. Білемін, оның өлеңі:
О, менің тілім. Құрметті тіл,
Сен менің жаны, сен менің қан
Көптеген нәрселерді білдім Тіліне
Арқылы менің жан, жүрегім.

У2: Безнең шәһәрдә ядро кешеләр яшәгән. Федор Alain 1873 алаңында картасына қарағанда. К – опера җырчы. Карта Альфа berne һәйкәл куелган.Һәр Эль шәһәребездә Федор Ален исемендәге Opera Festival үтә.
Р3: Pherdr Шаляпин белгілі татар опера әншісі. Ол 1873 жылы Өтті.
Бұл оның бірінші ескерткіші Өтті. Онда жыл сайын Қазан опера фестивалі атындағы Шаляпин.
У3:Рудольф Нуриев ядро биюче. 1938нче өрісі. Карточка һәр Эл Р. Нуриев исемендәге Ballet Festival үтә. Сән cheat илләрдән биючеләр килә һәм тамашачылар. Шуңа күрә бу chalk Festival фестивалі DIP атыйлар.
Р4: Рудольф Нуриев-белгілі татар балет әртісі. Ол 1938 жылы туған. Онда жыл сайын Қазан фестивалі балет Нуриев. Көптеген адамдар әлемнің түкпір-түкпірінен келіп, мұнда жыл сайын.
У4:Гульнара Гала –Sets. Ул барлық шәһәрендә. Аңа 38 яшь. К –Sport. Champion. Җиңел athletic белән шөгыльләнә.Аның медальләре күп болуы мүмкін.
П5: Гульнара Галкина Самитова-спорттық әйел. Ол дүниеге келген Жағалаулар жайы қандай?. Ол 38 жыл. Оған көп медаль.
7. Кезең тегіс отырып, заставка бойынша эталон Сіз қарсы көптеген әр түрлі тапсырмалар. Представь, сенде уақыт машинасы. Едім, “сен не собираешься болу керек?” “Бара жатырмын болуы_________”.
Ал, сіз білесіз бе өлең өздерінің болашақ мамандықтары туралы. Кім оқи алады.
Сен не собираешься.
Сен не собираешься.
Я буду учителем,
Бұл мен үшін өмір.
Сен не собираешься.
Сен не собираешься.
Боламын өрт,
Бұл мен үшін өмір.

Т: Рахмет. Енді жазып, өзінің өлең туралы өзінің болашақ мамандығы.

Сен не собираешься.
Сен не собираешься.
Боламын ……,
Бұл мен үшін өмір.
8. Туралы ақпарат үй седан

Т: енді, оқушылар, сабақ дерлік аяқталды. Жазыңыз, сіздің үй тапсырмасы. ДБ-п. 17 экс.4 Сс с. 39 экс.6.
9. Кезең Reflex оқу қызметінің жұмысына

Рахмет Сізге еңбегіңіз үшін! Қараңызшы тақта және аяқтау ұсыныстар.

1. Білемін, ол бүгін…

2. Бұл қызық…

3. Бұл қиын болды…

4. Мен жасады…

5. Менің…

Т: сенің іздері …Рахмет сізге, менің қымбатты достар! Қош бол! Кездескенше!