Мақсаттары:

Білуге обществоведческие ұғымдар сияқты тұлға, мораль, адамгершілік, борыш, ұят, намыс, махаббат.
Білуге мәтін әдеби шығармалар мен қолдануға оқыту.
Показать байланыс заттардың қоғамтану мен әдебиеті.
Білуді дамыту, логикалық ойлауға және қорытынды жасауға.
Анықтай білу, өзінің өмірлік ұстанымы тұрғысынан обществоведческой және өмірлік.
Тәрбиелеу, рухани-адамгершілік, адам.
Құрал-жабдықтар:

Презентация және бейнематериалдар.
Оқулық қоғамтану, 8-сынып (автор-құрастырушы Л. Н. Боголюбов).
Оқулық әдебиеті, 8-сынып (автор-құрастырушы Г. С., Меркин).
Үлестірмелі материалдар (технологиялық картасы сабақ).
Электрондық тақта.
Сабақтың барысы

1. Сәлемдесу 1-ші мұғалімдер, жазба тақырыбы мен эпиграфа, сабақтың мақсаттарын анықтау, сабақтың балалармен.

2. Оқыған материалды қайталау (слайдтар “Тұлға”, “Мораль”, “Адамгершілік”, “Өлшемдері мораль”).

3. Жаңа материалды түсіндіру (слайдтар “Қарыз”, “борыш”). Интерактивтік тақтамен жұмыс істеу және тарату материалдармен (технологиялық картасы сабақ. См. 1-қосымша).

4. Қарау жаңа материалды мысалында әңгіме Л. Н. Толстойдың “После бала”, 2-ші (слайдтар “Л. Н. Толстой”, “шетіне сайдан, онда жасыл таяқша…”, “Орман-Ескі тапсырыс”, “Могила Л. Н. Толстой”). Жұмыс бейне-материалмен.

Мәтінді талдау әңгіме Л. Н. Толстойдың “После бала”.

Сұрақтар айтуы:

1. Атай кейіпкерлерінің әңгіме.

2. Кіммен бірге кейіпкерлердің біз анықтау түсінігі борыш?

3. Өмір полковник:

А) балу

Б) бала

4. Жұмыс репродукциями.

5. Көру отрывка из фильма.

6. Өмір татарина және солдат істен шыққан.

7. Борыш қоғамдық және моральдық; оның анықтау бастап қылықтарымен кейіпкерлерінің әңгіме?

8. Өмір повествователя. Глобалды санаты борыш. Ұғым ар-ождан қарастыру мысалында салауатты рассказчика.

9. Жұмыс жаңа материалды. Слайд “Ар” және “Любовь”, жазба жаңа материалды технологиялық картасы сабақ.

10. Идея әңгіме. Неге шақырады Л. Толстой?

11. Ойын “жасыл таяқша” (хабар оқушы).

12. Бұл пікірінше, Толстой, болып табылады ең бағалы? Қарау ұғымдар “моральдық таңдау” тұрғысынан, Л. Толстой.

5. Жұмыс проблемалық мәселе: “Қалай өзінің қоғамдық борышы адамдар келдік ретінде моральдық борыш”? (шығарма-пікір).

6. Рефлексия (“жасыл таяқша”).

7. Үй тапсырмасы (поразмышлять үстінде деген сөздермен ауыстырылсын., Л. Толстой, записанными в эпиграфе сабақ: “ақылға Қонымды және адамгершілік әрқашан сәйкес келеді”).

8. Айлықтың қорытындысы сабақ.