Мақсаты: оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы ұйымдастыруды жобалау.

Сабақ барысы
Тақтада фото В. С. Высоцкийдің. Ән шырқалсын “бәйтерек”. (Қосымша 1.)

Мұғалім: Құрметті, балалар. Сіз білесіз бе, бұл кім?

(Дұрыс жауаптың пайда болады деген жазу аты және тегі.)

Блиц-сауалнама жүргізілді.

Кім ол, және сіз ол туралы не білесіз?
Қандай сабақтарында туралы айттық Высоцком?
Жүргізіледі пәнаралық байланыс әдебиетімен, тарихымен, МХК, обществознанием.

– Балалар, қалай ойлайсыз, В. Высоцкий спорт.

Көрсетеміз видео, қайтарамыз портреті.

– Бұл ән қандай? (Гимнастика.)

– Ал неге оны?

– Ал сіз гимнастика? Қашан?

– Қай жастан бастау керек гимнастикамен айналысуға болады?

(Келтіреміз жауапқа “балалық шақ”.)

– Қандай болуы тиіс гимнастика, балалар оны жасады қуана? (Выслушиваем ұсыныстар.)

– Қалай, оларға әлі көп қызықты?

– Ал егер көңілді нұсқаушы?

– Менде бар. Мұнда ол. (Боря Лейкин – сүйікті балалар мультфильмінің кейіпкері “артқы парте”)

– Түсірілген бұл сурет? Ол неге қозғалады?

Туралы әңгімелесетін боламыз анимация, ауысқан қабаттардың қолданылатын анимация, қандай техникалық құралдармен құрылады.

Тәсілдерінің бірі – gif-анимация. 4-қосымша

Акцентируем назар аударыңыз:

– Балалар, жасайық кішкентай жобасы, оның көмегімен болады қызықты және көңілді гимнастика жасау сабақта. Лейкин айналады жөніндегі инструктор физкультминутке бастауыш сынып оқушылары.

– Қандай жаттығулар қажет болса, балаларға арналған физкультминутке?

Көздің екінші жаққа.
Поморгать.
Покачать головой.
Көтеріп иығына
Еңістігі, екінші жаққа.
Қолды, потянуться.
Приседания.
Жүгіру орында.
– Балалар, біреу қазірдің өзінде жұмыс істеді gif-анимацией? Бұл балалар бастау алады. Сізге көмек-нұсқау сізден партах (2-Қосымша және 3-Қосымша). Жұмыс үстелінде бар папка “Суреттер үшін анимация”. (Рисунок1 – Рисунок10) Ұсынамыз взять суреттер, жасауға болады күрделі қозғалысы. Кім емес, бірақ сенімдімін оңай шешеді көмегімен нұсқаулықты да алға. Егер біреу емес, өз күшіне сенімді, немесе жай ғана келсе, топпен жұмыс істеу, сіз бірігуге, бірақ кем дегенде екі адамға бір компьютер. Кімнен қиындықтар туындайды, көпшілігіміз екен, мен қасына келіп, айтатынмын.

– Балалар, асығыңыздар, 20 минуттан аспайды орындау үшін тапсырмалар.

– Жұмыс және слушаем Владимир Семенович Высоцкийді.

– Жұмыс нәтижелері сақтаймыз желілік қалтаны таңдаңыз. Выводим суреттің экран.

– Көреміз, не болды, комментируем, бағалаймыз. Вставляем анимациялық суреттер, слайд, музыкамен.

– Барлығын бірге гимнастика астында алынған, презентация.

– Жобасын талқылаймыз. Әрі қарайғы қадамдар бойынша жобасымен жұмыс. Тақырыбана ораламыз шығармашылық В. С. Высоцкийдің. Өткіземіз, рефлексия.

Үй тапсырмасы: үй құру жөніндегі жұмысты жалғастыру анимациялық суреттер “атты школьная гимнастика” (жұмыс жіберуге болады электрондық мекен-жайы)

– Рахмет. Сабақ аяқталды. Сәлеметсіз бе!